درباره ما

درباره ما

مجموعه محبان المهدی (عج)

مجموعه محبان المهدی (عج) با تاسیس هیئت محبان المهدی(عج) سال 1374 تشکیل و پس فرمایش مقام معظم رهبری(حفظه ا…) در سال 1376 مبنی بر جهاد فرهنگی فعالیت خود را گسترش داده و در قالب کانون علمی و فرهنگی محبان در کنار هیئت به فعالیت خود ادامه داده است. با یک برنامه، استراتژی بلندمدت این کانون موفق به جذب و تربیت دانش آموزان نخبه فرهنگی و علمی در سطح مناطق غرب تهران شد؛ به گونه ای که با برگزاری اردوی مشهد مقدس به استعداد ۱۱۵۰ نفر از دانش آموزان؛دانشجویان و اعضای هیئت طی یک فرآیند منسجم تربیتی و با ارائه خدمات مختلف آموزشی، پرورشی، تفریحی، اردویی، ورزشی و مهارت های زندگی سعی در شکوفایی و استعداد های نوجوانان و جوانان گام برداشته است.

الحمدلله با ایجاد یک شبکه و جبهه فرهنگی و رشد تدریجی 25 ساله کانون محبان از حالت یک مجموعه صرفا فرهنگی خارج شده است و توانسته است در بسیاری از برنامه ها و رویداد های ملی تاثیرگذار باشد.

هم اکنون مجموعه فرهنگی و اجتماعی محبان المهدی (عج) در تهران بزرگ شامل 4 مسجد،
3 پایگاه بسیج، 8 شورایاری محله، 4 کانون فرهنگی و 3 گروه جهادی می باشد که در یک شبکه فرهنگی منسجم در مناطق مختلف غرب تهران به ویژه مناطق 2، 9، 10 و 11 با
 بیش از 3000 دانش آموز و 400 مربی به انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اقدام می نماید.

مجموعه محبان المهدی
تاریخچه

دستاورد های مجموعه محبان المهدی (عج)

از دستاورد های دیگر این مجموعه کسب عناوین مختلف علمی و پژوهشی، شرکت در المپیاد های علمی، کسب عناوین مختلف برتر در مسابقات فرهنگی، قرآنی و لیگ های ورزشی،کسب رتبه های برتر در کنکور مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، ایجاد صندوق خیریه، کمک های مومنانه در محلات، گسترش و مشارکت مردم در فعالیتهای اجتماعی در محلات تهران و تربیت نیروی انسانی متعهد و توانمند در عرصه های مختلف را می توان ذکر نمود.

1 + سال

سابقه فعالیت

1 + نفر

دانش آموز

1 + نفر

مربی

مستندهای ساخته شده از مجموعه محبان المهدی (عج)

فعالیت های مهم

ایجاد گروه های استارتاپی، دو شرکت دانش بنیان و فناورانه، سه گروه جهادی به نام های:
 شباب المهدی (عج)   ،   مرصاد   ، شهید موحد 

و همچنین ایجاد صندوق قرض الحسنه محبان المهدی (عج)
 نیز بخشی از فعالیتهای این مجموعه می باشد. 

فعالیت های آموزشی و پرورشی

ورودی منسجم مجموعه های محبان المهدی (عج) در مناطق ؛معمولا از اواخر سال های دبستان و طی فرآیند برگزاری آزمون و گزینش صورت می گیرد. با ورود دانش آموزان در برنامه ها، برای این عزیزان کلاس های مختلف فرهنگی، آموزشی درسی، المپیاد و… گذاشته می شود و این دانش آموزان در آخر دوره دبیرستان به عنوان کمک مربی در مجموعه حضور دارند.

ارتباط منسجم با اولیا، آموزش و پرورش و ارائه برنامه های مهارتی و آموزش نوین از بستر های بسیار خوب و موفق این کانون طی 25 سال تجربه و فعالیت آموزشی و پرورشی دانش آموزی می باشد.

طی آخرین آمار، مجموعه فرهنگی محبان المهدی (عج) دارای 3000 دانش آموز   و 400 مربی و بیش از 18 دوره فارغ التحصیل می باشد.

فعالیت های آموزشی و پرورشی
فعالیت های ورزشی و اردویی

فعالیت های ورزشی و اردویی

از فعالیت های کلیدی و راهبردی مجموعه محبان المهدی (عج) اشاعه فرهنگ ورزش و کمک به تحقق ورزش برای عموم نیرو های این مجموعه می باشد.

هم اکنون در طول ماه بیش از 70 سانس فوتبال و فوتسال، چند سانس رزمی ویژه متربیان کانون بصورت منظم برگزار می شود. مسابقات فصلی ورزشی و لیگ محبان از برنامه های جذاب برای مخاطب این مجموعه فرهنگی و تربیتی می باشد.

برگزاری اردو های فرهنگی، برنامه های تفریحی ، آموزشی و ورزشی با رویکرد و توصیه مقام معظم رهبری(حفظه ا…) بر تحصیل، تهذیب و ورزش می باشد.

فعالیت های اجتماعی و کارآفرینانه

با حضور بسیار خوب اعضای مجموعه محبان المهدی (عج) و با پشتوانه حزب مردمی این مجموعه در شورایاری محلات، شاهد تغییر در روند تصمیم سازی در مدیریت شهری و محلات تحت پوشش این مجموعه هستیم، حضور بانوان، اقشار و متخصصین محلات در برنامه ها، شبکه سازی و هم افزایی این عزیزان در ارائه خدمات اجتماعی به اهالی محله سبب ارزش آفرینی و کارآفرینی جدید در محلات شده است و این الگو قابل توسعه و تبیین در دیگر محلات می باشد:

اعضای شورایاری (مجموعه محبان المهدی (عج)) در محلات سلسبیل، هوشیار، هاشمی، جی، مرتضوی، سلیمانی و هفت چنار در توسعه مشارکت مردمی و شبکه سازی اجتماعی و فرهنگی هستند و بر مدیریت شهری در بعد نظارت و تصمیم سازی در جهت ارتقای سطح زندگی و کارآفرینی کمک می کند.

فعالیت های اجتماعی و کارآفرینانه
فعالیت های فرهنگی و خیریه

فعالیت های فرهنگی و خیریه

کلیه واحد های مجموعه محبان المهدی (عج) اعم از شورایاران، مساجد تحت پوشش، کانون ها، گروه های جهادی و پایگاه های بسیج بر خود واجب می دانند تا در جلسات هفتگی و مناسبتی هیئت محبان المهدی (عج) در مناطق بصورت منظم شرکت نمایند و در واقع هیئت محبان المهدی (عج) نخ تسبیح فعالیت های مختلف می باشد.

با توسل به اهل بیت (س)و عنایت ویژه آن بزرگواران شاهد کمک های فراوان مومنانه به خانواده های نیازمند و محروم محلات مختلف و همچنین اعطای وام و تسهیلات صندوق قرض الحسنه محبان و شبکه های  اجتماعی توانمند و اثر گذار هستیم.

X